Kalender

3 april - 6 april - 2020 Solbakken, Sønderballe Hoved 60, 6100 Haderslev

AFLYST: Juniorlejr Forår Solbakken

3. - 6. klasse 350 kr. Linda og Kjeld Roager (tlf: 74 75 23 18)

Læs mere
AFLYST: Juniorlejr Forår Solbakken

3 april - 5 april - 2020 Strandvejen 16, Pedersker, 3720 Aakirkeby

AFLYST: Junior Påskelejr Bornholm

Yderligere info følger på http://lm-lejren.dk/ eller https://lm-bornholm.dk/

Læs mere
AFLYST: Junior Påskelejr Bornholm

4 april - 7 april - 2020 Birkedal Lejren - Overdrevsvej 10, Undløse 4340 Tølløse

AFLYST: Junior Påskelejr Birkedal

3.-5. kl

Læs mere
AFLYST: Junior Påskelejr Birkedal

6 april - 9 april - 2020 Sønderballe Hoved 60, 6100 Haderslev

AFLYST: Teenlejr Forår Solbakken

7. klasse til fyldt 17 år 450 kr. Silas Haahr Andersen (tlf: 61 31 33 43)

Læs mere
AFLYST: Teenlejr Forår Solbakken

7 april - 10 april - 2020 Birkedal Lejren - Overdrevsvej 10, Undløse 4340 Tølløse

AFLYST: Teen Påskelejr Birkedal

6. kl -17 år

Læs mere
AFLYST: Teen Påskelejr Birkedal

8 april - 11 april - 2020 Hvidekilde, Kagerup Stationsvej 35A, 3200 Helsinge

AFLYST: Påskejuniorlejr Hvidekilde

Ledere: Ann-Sofie og Simon Bach Larsen, 51 55 96 21 og 28 14 82 58 Mette Breum Petersen, 21 70 39 73, Oliver Skøtt Jensen, 28 30 25 81 Klassetrin 4. - 7. Klasse Pris: 350 kr

Læs mere
AFLYST: Påskejuniorlejr Hvidekilde

21 maj 10:00 - 2020 Sønderballe Hoved 60 6100 Haderslev

Børne/junior stævne Solbakken

Læs mere
Børne/junior stævne Solbakken

27 juni - 1 juli - 2020 Overdrevsvej 10, Undløse 4340 Tølløse

Junior Sommerlejr Birkedal

3.-5. kl.

Læs mere
Junior Sommerlejr Birkedal

27 juni - 1 juli - 2020 Kagerup Stationsvej 35A, 3200 Helsinge

Juniorlejr på HvideKilde

Ledere: Kristina og Olai Birch 29 41 55 98 Klassetrin 3. - 6. Klasse (Skoleåret 2019/2020) Pris: 500 kr Tilmeldingen åbner lørdag den 23. maj kl.12 og lukker lørdag den 13. juni

Læs mere
Juniorlejr på HvideKilde

30 juni - 3 juli - 2020 Virksund Kursuscenter, Livøvej 5, 7840 Højslev

Juniorlejr Virksund

http://www.virksund.dk/sommerlejre

Læs mere
Juniorlejr Virksund

30 juni - 5 juli - 2020 Sildestruplejren, Sildestrup Øvej 7c, 4872 Idestrup

Juniorlejr Sildestrup

4.-10. klasse, 10-16 år Leder: Anne Christine Pedersen

Juniorlejr Sildestrup

1 juli - 4 juli - 2020 Birkedal Lejren - Overdrevsvej 10, Undløse 4340 Tølløse

Kanotur Birkedal

6.-10. kl.

Læs mere
Kanotur Birkedal

1 juli - 4 juli - 2020 Strandvejen 16, Pedersker, 3720 Aakirkeby

Juniorlejr Bornholm

Mere info følger på https://lm-bornholm.dk/ eller http://lm-lejren.dk/

Læs mere
Juniorlejr Bornholm

3 juli - 6 juli - 2020 Svinkvej8, 6893 Hemmet

Fælleslejr Hemmet Strand

Fælleslejr for børn som skal i 4. klasse til 7. klasse

Læs mere
Fælleslejr Hemmet Strand

25 juli - 27 juli - 2020 Sønderballe Hoved 60, 6100 Haderslev

Juniorlejr Solbakken

4. - 7. klasse 350 kr. Anne Marie Burgdorf (e-mail: anneburgdorf@gmail.com)

Læs mere
Juniorlejr Solbakken

27 juli - 1 august - 2020 Birkedal Lejren - Overdrevsvej 10, Undløse 4340 Tølløse

Drengelejr Birkedal

6.kl.- 17 år

Læs mere
Drengelejr Birkedal

30 juli - 2 august - 2020 Sønderballe Hoved 60, 6100 Haderslev

Børne-/juniorlejr Solbakken

2. - 7. klasse 30/7 - 2/8 2018 350 kr. Heidi og Jeppe Munk (tlf: 22 25 16 36)

Læs mere
Børne-/juniorlejr Solbakken

2 august - 7 august - 2020 Kagerup Stationsvej 35A, 3200 Helsinge

Basislejr (junior/teen) på HvideKilde

Ledere: Charlotte og Emil Buus 61164162 og 30235824 Emil og Sophie West Klassetrin 5. - 8. Klasse (Skoleåret 2019/2020) Pris: 500 kr Tilmeldingen åbner lørdag den 23. maj kl.12 og lukker lørdag den 13. juni

Læs mere
Basislejr (junior/teen) på HvideKilde

3 august - 7 august - 2020 Sønderballe Hoved 60, 6100 Haderslev

Teenlejr Solbakken

7. klasse til fyldt 17 år 450 kr. Kees van Ittersum (e-mail: kees_v_i@hotmail.com)

Læs mere
Teenlejr Solbakken

10 oktober - 14 oktober - 2020 Overdrevsvej 10, Undløse 4340 Tølløse

Teen efterårslejr Birkedal

6. klasse - 17 år

Læs mere
Teen efterårslejr Birkedal

10 oktober - 13 oktober - 2020 Kagerup Stationsvej 35A, 3200 Helsinge

Efterårs Teenlejr HvideKilde

Ledere: Anita og Jacob Vendelbo, 31 13 76 69 Anita og Carsten Lagoni, 26 81 58 23 Klassetrin 7. - 10. Klasse Pris: 350 kr Tilmeldingen åbner lørdag den 29. august kl.12 og lukker lørdag den 26. september

Læs mere
Efterårs Teenlejr HvideKilde

14 oktober - 17 oktober - 2020 Overdrevsvej 10, Undløse 4340 Tølløse

Juniorlejr Birkedal

3.-5. klasse

Læs mere
Juniorlejr Birkedal

14 oktober - 17 oktober - 2020 Kagerup Stationsvej 35A, 3200 Helsinge

Efterårs Juniorlejr HvideKilde

Ledere: Anders Kofod Pedersen, 42 15 30 13 Cecilie og Frederik Holst, 27 51 31 72, Simon Thorngreen 24 61 27 17 Klassetrin 3. - 6. Klasse Pris: 350 kr Tilmeldingen åbner lørdag den 29. august kl.12 og lukker lørdag den 26. september

Læs mere
Efterårs Juniorlejr HvideKilde

15 oktober - 18 oktober - 2020 Sildestruplejren, Sildestrup Øvej 7c, 4872 Idestrup

Juniorlejr Efterår Sildestrup

4.-10. klasse, 10-16 år

Juniorlejr Efterår Sildestrup

23 oktober - 25 oktober - 2020 Strandvejen 16, Pedersker, 3720 Aakirkeby

Junior Efterårslejr Bornholm

Mere info følger på https://lm-bornholm.dk/ eller http://lm-lejren.dk/

Læs mere
Junior Efterårslejr Bornholm